ماشین شارژی مناسب برای کودک
ماشین شارژی مناسب برای کودک

ماشین شارژی مناسب

لذت انجام کاری مشابه کارهای بزرگتر ها اول از همه باعث افزایش اعتماد به نفس فرزندتان میشود، اما راندن یک وسیله ی نقلیه ی موتوری مانند ماشین شارژی یا موتور شارژی باعث میشود کودک شما مهارت های حسی حرکتی رو کامل یاد بگیرد و مهمتر اینکه باعث افزایش هوش حرکتی فرزندتان میشود، این همان هوشی است که بهترین راننده های دنیا در آن اول هستند، به عبارت دیگر از ابتدا شاید به نظر نیاید اما از کودک تان یک قهرمان اتومبیل رانی میسازید.

1. اینکه برای کودکان نوپا هم میشود از ماشین شارژی به جای کالسکه استفاده کرد، زیرا ماشین های شارژی به کمربند ایمنی و کنترل مجهز هستند و میتوانید خودتان ماشین رو کنترل کنید و کودکتان را مثلا به خرید ببرید و حتی مدل هایی هستند که صندوق عقب دارند و میتوانید وسیله مورد نیازش را در آن قرار دهند.

2. اینکه علاوه بر هوش حرکتی، جهت یابی و تفکر منطقی فضایی کودکتان هم با رانندگی در یک ماشین شارژی بهینه میشه، که باعث میشود مفاهیم بسیار زیادی را کودکتان یاد بگیرد که احتمالا هم سن و سالاهای او هنوز بهش نرسیدند، بنابراین مطمئن باشید توی این مرحله هم دارید کودکتان را نسبت به رقبای آیندش در جامعه قوی تر میکنید.

3. رانندگی با ماشین شارژی اینکه کودک تان میتواند با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شود تا بعدها در خیابان ها بتواند خیلی بهتر رانندگی کند، این موضوع که تقریبا مشابه کارهای فرهنگی است که در کشور های پیشرفته روی کودک هاشون انجام میدهند، باعث میشه هم کودکتان را برای آینده آماده تر کنید، و هم این که در سطح بالاتر اگر همه خانواده ها این مسیر رو پیش بگیرند، مطمئنا آینده ی بهتری در زمینه ی رانندگی در کل کشور خواهیم داشت.

این مسئله شاید خیلی دوراندیشی و عجیب به نظر برسد، اما حقیقت دارد. البته نقش صحیح شما به عنوان یه مربی تمام عیار رانندگی را نباید فراموش کنید، مثلا یک جاهایی به کودکتان بگویید که: “الان گوشیت زنگ خورد، ماشین را باید پارک کرد و با موبایل صحبت کرد!” این موضوع به ظاهر ساده و کوچیک تاثیر بسیار زیادی در ذهن کودکتان دارد و علاوه بر آماده سازی فرزندتان برای رانندگی اصولی در آینده و احترام به قانون، به علت تصویر سازی ذهنی کودک میتواند آن را صاحب یک قوه ی تخیل بسیار قوی کند که قطعا توی همه ی مراحل زندگیش کمکش میکنه.

در همین زمینه میتوانید مرحله به مرحله با پیشرفت فرزندتان قوانین بیشتری را بهش آموزش بدهید، شاید به نظرتان سخت بیاید اما آنقدر شیرین است که مطمئنا نه تنها کودکتان بلکه خودتان هم از این بازی لذت خواهید برد، و یادتان باشد که این رابطه دو طرفه خواهد شد و شما هم به عنوان پدر راننده کوچولو کم کم در رانندگیتان (مخصوصا وقتی که کودکتان همراهتان است) بیشتر قانون مدار می شوید، یک جاهایی هم اگر سهوا این کار را نکنید، متوجه میشوید که فرزندتان به شما گوش زد خواهد کرد.

4. این که در مواقعی که شما نمیتوانید کودکتون را برای تفریح به پارک یا مراکز تفریحی ببرید، میبینید که این ماشین شارژی خیلی می تواند به شما کمک کند و کودک تان خیلی راحت در محیط منزل میتواند یک لذت دائمی رو ببرد که این خیلی با ارزش است. مخصوصا در فصول سرد سال که بچه ها دلتنگ بازی در پارک میشوند، این اسباب بازی خیلی بیشتر به چشم می آید.

اگر کودک دلبندتان به رانندگی علاقه‌ دارد و هنگامی که سوار اتومبیل می‌شود دوست دارد دست به فرمان شود بهتر است از این تجربه در کودکی بهرمند شود.

وسیله های بازی نسل جدید هم تغییر کرده و به سوی تکنولوژی‌ها روز پیش رفته است. ماشین های شارژی  یکی از وسایلی است که می ‌تواند کودک شما را مدت‌ها سرگرم کند. ماشین شارژی یک اسباب بازی نسبتا جدید، جذاب و در عین حال بسیار مفید و با ارزش است. از آنجایی که کودکان در سنین فراگیری مهارتهای حرکتی و کنترلی دائما در حال تقلید و الگوبرداری از رفتارهای والدین خود هستند، این یک فرصت بسیار مناسب است تا والدین از طریق فراهم نمودن اسباب بازیهای مناسب زمینه را برای افزایش مهارتهای حسی و حرکتی، مهارتهای کنترلی و حتی افزایش هوش هیجانی کودک آماده نمایند. در این بین ماشین شارژی به دلیل علاقه زیاد کودکان به رانندگی (مشابه والدین) یک اسباب بازی ایده ال می باشد، که علاوه بر موارد فوق باعث هیجان و شادی بچه ها خواهد شد.

امروزه ماشین‌های شارژی نسل  جدید ، جزئی از وسایل برقی برای کودکان به شمار می روند که درواقع در کالبد شبیه‌ساز ماشین‌های واقعی به شمار می روند و از بیشتر امکانات یک ماشین واقعی برخوردار می باشد.

با توجه به اینکه سازندگان ماشین های شارژی برای کودکان تمامی استانداردها و نکات امنیتی کودک را به صورت کارشناسی‌شده ملاحظه می‌کنند ولی بهتر است قبل از انتخاب هر مدل از این نمونه ماشین‌ها امنیت کودک را در استفاد از آن ارزیابی کنید.

کودک هنگام استفاده از این وسیله شارژی باید لذت ببرد نه اینکه در نهایت باعث خستگی و ناراحتی او شود. بعد  از این موارد باید به بررسی امکانات و قابلیت‌های آن بپردازیم. در ماشین شارژی کودک تناسبی بین قیمت و امکاناتی که به مصرف کننده ارائه می‌دهد وجود دارد به این صورت که با افزایش یا کاهش امکانات ماشین شارژی کودک، قیمت آن نیز تغییر می‌کند.

افزایش اعتماد به نفس در کودک نیز از بزرگترین مزایای این وسیله مهیج و سرگرم کننده است. همچنین می توان از ماشین شارژی برای آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت آن استفاده کرد.

امروزه کودکان از امکانات قابل توجهی نسبت به نسل‌های قبل برخوردار می باشند از این رو باید در انتخاب اسباب‌بازی توجه مناسب را داشت که از نظر شکلی و محتوایی اسباب بازی‌ها جذابیت خود را برای کودک داشته باشد. تفاوت کالاهای شارژی سوار شدنی با دیگر اسباب‌بازی‌ها از چند لحاظ قابل بررسی هستند :

  • باعث تحرک کودک می‌شود که تفاوت زیادی با اسباب‌بازی‌های ایستا و غیرحرکتی دارد.
  • لذت رانندگی همیشگی است. ممکن است هیجان حرکت با یک وسیله در مقطعی فروکش کند اما دوباره فعال می‌شود و جنبه تکراری بودن آن پایین است. از طرفی ممکن است درک لذت فرمان و گاز دادن با ماشین در مقطع سنی خاصی بیشتر باشد.
  • والدین می‌توانند از وسیله نقلیه کودک برای آموزش‌های لازم در ارتباط با راهنمایی و رانندگی استفاده کرده و جنبه آموزشی آن را بالا ببرند.
  • ماشین‌های شارژی دور انداختی نخواهند بود زیرا از بدنه منعطف و مقاومی برخوردارند و در صورت اشکال فنی قطعات آن قابل تعمیر یا تعویض می‌باشند.

بنابراین شما با خرید یک اسباب بازی خوب و هوشمند و هدف دار میتوانید با یک تیر چندین نشان بزنید، مواردی مثل افزایش اعتماد به نفس، افزایش هوش حرکتی، تفکر منطقی فضایی، آشنایی با قوانین رانندگی، تقویت قوه تخیل و موارد دیگری از این دست، آنقدر ارزشمند است که قیمت ماشین شارژی در برابرش خیلی ناچیز بوده، انتخاب هوشمندانه ای میکنید، به شما و کودکتان تبریک میگوییم.